Kaip išsirinktii aliejų odos priežiūrai?

Kokį aliejų išsirinkti, priklauso nuo kiekvieno odos tipo ir poreikių. Patariame vadovautis principu: rinktis tokį produktą, kurį galima ir suvalgyti. Todėl geriausia naudoti šalto spaudimo nerafinuotus aliejus. Jį apdorojant žemoje temperatūroje išsaugoma daugiau naudingųjų medžiagų.

Riebesnei odai patartume rinktis lengviau įsigeriančius aliejus – simondsijų, lazdynų riešutų, opuncijų, kanapių. Sausesnė oda reikalauja stipresnio maitinimo, todėl tiks riebesni – sviestmedžio, makadamijų riešutų – aliejai. Turintys normalią odą neprašaus pasirinkę migdolų ar sezamų riešutų aliejų.

Brandesnės odos priežiūrai reikėtų rinktis vitaminais A, E praturtintus aliejus, kuriuose yra omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių balansas. Taigi tiktų tokie aliejai kaip erškėtrožių, opuncijų,nakvišų, aviečių sėklų, argano.

Ne visiems patinka tepti grynus aliejus, be to, ne visus ir galima. Todėl natūralios kosmetikos gamintoja rekomenduoja naudoti aliejų mišinius.

Kiekvieno mūsų oda yra unikali. Todėl galima pasigaminti mišinius, kurie atitiktų odos individualų poreikį. Mišiniai vertingi, kadangi praturtinami skirtingų aliejų naudingosiomis savybėmis. Aliejai puikiai pamaitina odą, sukuria apsauginę plėvelę ir neduoda išgaruoti odos drėgmei.

Pasirinkus odai tinkančius aliejus tokius mišinius puikiai galima pasigaminti pačiam. Kvapui suteikti įlašinkite lašą kitą eterinio aliejaus. Tik prieš tai išsiaiškinkite, ar nesate alergiškas. Atsargiai reikėtų rinktis cinamono eterinį aliejų, populiarūs levandų, mėtų, citrusininių vaisių eteriniai aliejai toleruojami daugumos žmonių.

Ar tiesa, kad bet koks aliejus kemša odos poras? Viskas priklauso ne tik nuo aliejaus rūšies, bet ir odos tipo, polinkio į odos problemas. Lengvesni aliejai porų tikrai nekemša. Odoje aliejaus jau savaime yra. Lengvesnių aliejų struktūra yra panaši į mūsų poodinių riebalų struktūrą.

Kūno oda dažnai sausesnė už veido, todėl tiks riebesni – kviečių gemalų, sviesmedžių aliejai. Vienas universaliausių, net kūdikių iššutusiai odai gydyti tinkamas – taukmedžių sviestas.

Plaukams vertingiausias kokoso aliejus, bene vienintelis taip gerai plauką stiprinantis iš vidaus. Kiti pagrindiniai aliejai – ricinos, argano, makadamijų, mamey sapočių, emu...

Kad aliejus geriau įsigertų, galima jį tepti ant geliu ar paprastu vandeniu sudrėkintos odos. Jei ryte nėra laiko laukti, kol įsigers, galima aliejų naudoti iš vakaro.

  • Paakiams
  • Veidui
  • Nagams
  • Kūnui
  • Besilaukiančiom mamytėm ir vaikučiams
Sekantis

0 komentarai

Palikti komentarą