DUK apie taukmedžių sviestą
DUK APIE TAUKMEDŽIŲ SVIESTĄ:
Kokios rūšies taukmedžių sviestą naudoti?
Maksimalus gydomųjų savybių kiekis randamas tradiciniu būdu išgautame nerafinuotame A rūšies taukmedžių svieste.Nerafinuotas taukmedžių sviestas turi specifinį kvapą, gali būti gelsvas, rusvas, žalsvas. A rūšiai sviestas priskiriamas remiantis specialaus laboratorinio testo rezultatais. Rafinavimo proceso metu panaikinamas ne tik kvapas, keičiasi spalva ir sunaikinama apie 75 proc. gydomųjų savybių.
Kuo skiriasi rafinuotas nuo nerafinuoto?
Nerafinuotas sviestas yra toks, kuris išgautas tradiciniu būdu, kaip ir prieš tūkstantį metų, nenaudojant tirpiklių, be cheminių konservantų.Išdžiūvusios sėklos sutrinamos medinėje grūstuvėje. Miltai supilami į vandenį ir jame kaitinami tol, kol gaunama aliejinga masė, plūduriuojanti vandens paviršiuje. Masė išimama iš vandens, keletą kartų perplaunama ir paliekama atvėsti, kol sustingsta.
Toks aliejus išlaiko švelnų riešutų kvapą, yra vos rusvo, gelsvo ar žalsvo atspalvio ir turi visas savo gerąsias savybes.
Rafinuotas taukmedžių sviestas yra bekvapis, sniego baltumo spalvos. Rafinavimo metu aliejus yra dar kartą kaitinamas, balinamas, filtruojamas, dezodoruojamas, naudojant įvairias chemines medžiagas, kurios suardo arba pašalina dalį jo gerųjų veiksmingų medžiagų.
Jis nėra toks veiksmingas kaip natūralus nerafinuotas sviestmedžių aliejus.
Kuo skiriasi taukmedžių sviestas nuo sviestmedžių sviesto (shea butter)?
Tai tas pats produktas, tik vadinamas skirtingais pavadinimais TAUKMEDŽIŲ ar SVIESTMEDŽIŲ sviestas.Lietuviškas augalo pavadinimas yra aliejinis taukmedis (lot. Diploknema butyracea). Iš šio augalo spaudžiamas taukmedžių aliejus.
Dar sutinkami pavadinimai Afrikinis sviestmedis arba taukmedis.
Kaip dažnai ir kokį kiekį taukmedžio sviesto reikia naudoti?
Taukmedžių sviestas yra gana riebus, tačiau jame nėra įprastinio aliejaus, todėl užtepus ant odos nelieka nemalonaus riebalų pojūčio.Tik nerafinuotame svieste yra daug muilo nesunaikinamų medžiagų, todėl jis ilgai išsilaiko ant odos.
Taukmedžių sviesto reikia naudoti labai nedaug: jeigu nesergama odos ligomis, užtenka juo pasitepti kartą per dieną, jei probleminė odelė naudokite pagal poreikį. Perdozuoti taip pat neįmanoma, nes į odą susigeria tik tiek, kiek reikia. Kaip greitai pamatysime poveikį?
Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad taukmedžio sviestas atnaujina ir atgaivina odą greičiau nei per 4–6 savaites.
Ką daryti jei taukmedžių sviestas sunkiai tepasi?
Nedidelį kiekį Taukmedžių sviesto ištrinkite delnuose, kol jis virsta aliejumi. Tepkite ant drėgnos odos.Kokia sudėtis?
Taukmedžių sviestas gausiai prisotintas natūralaus vitamino A, kuris veiksmingai maitina ir ramina sausą odą, skatina ląstelių atsinaujinimą.Vitaminas E veikia kaip antioksidantas: gerina mikrocirkuliaciją.
Taukmedžių ekstrakte yra natūralių uždegimą slopinančių medžiagų, gydančių įvairiausius odos negalavimus: egzemą, dermatitą, psoriazę, sumušimus, uždegimus, vabzdžių įkandimus ir kitus odos negalavimus. Taukmedžio sviesto sudėtyje taip pat yra kariteno, alantoino (natūrali medžiaga, aktyvinanti ir stimuliuojanti ląstelių veiklą) ir vitamino F.
Sviesto sudėtyje esančios riebalų rūgštys puikiai drėkina odą ir palaiko jos elastingumą.
Koks yra skirtumas tarp taukmedžių sviesto iš Rytų Afrikos ir Vakarų Afrikos? Taukmedžių sviestas iš Rytų Afrikos yra minkštesnis nei Taukmedžių sviestas iš Vakarų Afrikos, konsistencija panaši į kremo, lengviau tepasi.
Taukmedžių sviestas iš Rytų Afrikos yra minkštas, jautresnis temperatūrų kaitai, aukštenėje temperatūroje konsistencija keičiasi. Gali virsti skysta ar pusiau skysta aliejine mase. Norint ji gražinti į pradinę konsistencija, rekomenduojama 30 min palaikyti šaldytuve.
Dėl civilinių neramumų Ugandoje ir Sudane šio taukmedžio yra mažiau išgaunama. Dėl to jis yra brangesnis ir juo rečiau prekiaujama.
Ką daryti, kad šampūnas geriau putotų ir lengviau išsiplautų?
Paimkite atskirą, užsukamą indą, įpilkite šampūno ir vandens (vandens pilti truputėlį daugiau nei šampūno) ir gerai išplakite.Su gautomis putomis puikiai išsiplauna plaukai ir galvos oda. Patartina gerai įmasažuoti į odą ir palaikyti kelias minutes.
Tuomet tiek plaukai, tiek oda atgaivinami ir geriau įsisavinami šampūno ingridientai. Šampūno sunaudosite daug mažiau, nei plaudami galvą įprastiniu būdu. Mūsų šampūnas šiek tiek sunkiau putoja, nei įprastinis šampūnas.
Jame nėra lauryl sodium sulfatų ir lauryl ammonium sulfatų. Tai nuriebalinančios ir putojimą sukeliančios medžiagos, kurios yra kenksmingos. Dirgina odą, akis ir kvėpavimo takus, gali pažeisti kepenis, plaučius ir imuninę sistemą. Yra įrodymų, kad gali turėti neigiamą poveikį vaisingumui.
Koks taukmedžių sviesto galiojimo laikas?
Nerafinuotas taukmedžio sviestas turi konservuojamųjų ir bakterijas naikinančių savybių, todėl labai ilgai negenda. Jo galiojimo laikas iki 18 mėnesių.Neradote atsakymo į Jums rūpimą klausimą. Mūsų darbuotojai, Taukmedžio Sviesto Instituto sertifikuoti specialistai pasiruošę atsakyti į Jūsų klausimus ir pasidalinti vertinga informacija apie šį unikalų taukmedžio sviestą (sviestmedžio sviestą), dar vadinamą Afrikos moterų auksu.