Taukmedžių sviesto kelias

Jūsų patogomui pateikiame išsamią informaciją apie taukmedžių sviestą kelią, jo gamybą, išgavimo būdus.

NERAFINUOTO TAUKMEDŽIO KELIAS

Taukmedžio medis auga laukinėje gamtoje, į kurią nesikiša žmogus. Todėl išgyvena tik patys stipriausi augalai. Iš čia jų beribė gyvybinė galia ir produkto unikalus kvapas, spalva ir tekstūra.

Pats vertingiausias yra nerafinuotas taukmedžių sviestas, kuris išgautas tradiciniu būdu, kaip ir prieš tūkstantį metų, nenaudojant tirpiklių, be cheminių konservantų.

Taukmedžių sviesto išgavimo būdai

Riešutų derlius surenkamas rudenį arba pavasarį. Taukmedžio (sviestmedžio)vaisius yra slyvos dydžio. Viduryje yra riešutas. Riešutai atskiriami nuo minkštimo, iš riešuto išimamos sėklos. Tada jos išdžiovinamos. Išdžiūvusios sėklos sutrinamos medinėje grūstuvėje. Miltai supilami į vandenį ir jame kaitinami tol, kol gaunama aliejinga masė, plūduriuojanti vandens paviršiuje. Masė išimama iš vandens, keletą kartų perplaunama ir paliekama atvėsti, kol sustingsta.

Taip išgaunamas tradicinis, nerafinuotas taukmedžių sviestas. Jis išlaiko švelnų riešutų kvapą, yra rusvos, geltonos ar smėlio spalvos ir turi visas savo gerąsias savybes.

Prieš tūkstančius metų natūralų, gryną, nerafinuotą sviestmedį naudojo antikinio Egipto karališkosios šeimos narai, tarp jų ir garsioji Kleopatra. Jie vertino stebuklingąsias, gydomąsias šio tepalo savybes.

Europiečių aristokratai šį stebuklą atrado prieš 200 metų ir pradėjo eksportuoti į Europos šalis.

Šiandien Sviestmedis plačiai naudojamas medicinoje, kosmetikos ir šokolado pramonėje. Jis dedamas į plaukų, kūno, veido odos priežiūros priemones.

Džiaugiamės galėdami jums pasiūlyti geriausiu pripažintą, natūralų, aukščiausios A rūšies, nerafinuotą Sviestmedį (Taukmedžio Sviestą), kuris išgaunamas iš Shea-Karite medžio Vakarų Afrikoje. Švelnaus riešutų kvapo, rusvo atspalvio ir išlaikytos visos gerosios sviestmedžio savybės. Tai geriausias odos draugas ir pirmos pagalbos priemonė, kuri privalo būti Jūsų Šeimos vaistinėlėje.

TAUKMEDŽIŲ (SVIESTMEDŽIŲ) SVIESTO GAMYBA

Nerafinuotas reiškia išgautas tradiciniu būdu, nenaudojant tirpiklių, be cheminių konservantų. Išgaunamas tokiu pat būdu kaip prieš tūkstantį metų. Išdžiūvusios sėklos sutrinamos medinėje grūstuvėje. Miltai supilami į vandenį ir jame kaitinami tol, kol gaunama aliejinga masė, plūduriuojanti vandens paviršiuje.

Masė išimama iš vandens, keletą kartų perplaunama ir paliekama atvėsti, kol sustingsta. Toks sviestmedis ( taukmedžio sviestas) išlaiko švelnų riešutų kvapą, vos rusvo, gelsvo ar žalsvo atspalvio ir visas savo gerąsias savybes.

Nerafinuotas, pirmo šaltojo spaudimo nedezodoruotas taukmedžių sviestas daugumai gali atstoti visą lentyną kosmetikos produktų.

Galima išbandyti ir rafinuotą taukmedžių sviestą, tačiau filtruojamas ir  jis praranda daug gerųjų savybių. Rafinuotą ir nerafinuotą sviestą gali atskirti pagal spalvą: nerafinuotas taukmedžių produktas bus šviesiai rusvos, dramblio kaulo, geltonos ar gelsvai rusvos spalvos, rafinuotas – baltos spalvos, bekvapis