Natūrali, valgoma kosmetika. Mitas ar realybė?

Natūrali, valgoma kosmetika. Mitas ar realybė?

Oda yra pats didžiausias žmogaus organas. Ji yra pralaidi ir porėta. Todėl labai svarbu naudoti sveiką ir saugią kosmetiką.

Tai tas pats kaip maistas. Nes visos naudingos ir žalingos medžiagos patenka per odą į jūsų organizmą. Kosmetikos priemonių sudedamųjų dalių saugumas nėra taip griežtai prižiūrimas kaip maisto produktų.

Po įmantriais pavadinimais dažnai slepiasi įvairios kenksmingos medžiagos, kurios kaupiasi kepenyse, inkstuose ir kt. organuose. Naftos produktai, konservantai, dažikliai sutinkami daugelyje kosmetinių kremų, net ir brangių, vardinių, prestižinių sudėtyje. Dažnai jų normos yra gana didelės, o apie jų žalą ir kenksmingumą sveikatai yra nutylima.

Kosmetikoje leidžiama naudoti net tokias medžiagas, kurios paprastai yra draudžiamos kitose pramonės šakose ar gaminiuose, dėl paprastos priežasties – čia jų kiekiai yra labai maži, todėl jos turėtų būti saugios. Tačiau suskaičiuokime visas priemones, kurias mes naudojame kiekvieną dieną: dantų pasta, muilas, šampūnas, plaukų kondicionierius, plaukų želė, dezodorantas, kūno pienelis, kremai, kvepalai, skutimosi priemonės, makijažas, nagų lakas...

Žmogus per dieną vidutiniškai naudoja apie 20-25 kosmetikos ir higienos priemones, kuriose yra apie 200 įvairių medžiagų! Dauguma jų tiesiogiai kontaktuoja su oda, kitas įkvepiame. Iki 70% ant odos tepamų, purškiamų priemonių absorbuojasi į kūną. Taigi per metus ir per visą gyvenimą sunaudojami tų medžiagų kiekiai nėra tokie jau maži!

Akivaizdu, kad turėtume naudoti natūralias odos priežiūros priemones, kuriose nėra kenksmingų ingridientų. Egzistuoja keletas natūralios kosmetikos sampratų: Vieni tapatina natūralią kosmetika su ekologiška (neturi žalingo poveikio gamtai, aplinkai, o tuo pačiu ir jos vartotojui). Kiti natūralia kosmetika laiko bet kurį produktą, kuriame yra nors 1% natūralių ingridientų.

Kaip žinome vienas iš pagrindinių komponentų daugelyje priemonių yra vanduo arba vaisių sultys. Tai kaip ir visi produktai pagal šią sampratą yra natūralūs.Bet svarbiausia momentas yra tikroji produkto sudėtis.

Natūralumo sampratą mes turime susikurti kiekvienas savo, nes kitaip inofrmacijos jūroje tikrai galima paskęsti. Todėl ieškokite tikros informacijos produkto etiketėje, kuri išduota tikrąjį gamintojo veidą.

Kokias priemones tokioje situacijoje rinktis?

Stengtis naudoti ant odos tokias priemones, kurias galima naudoti ir į vidų, t.y. valgyti. Viena paprasčiausių išeičių yra aliejai ir sviestai iš gamtos.

Odos priežiūrai (kaip ir maistui) geriausi narafinuti arba šalto spaudimo aliejai, kadangi juose išlieka visos vertingosios savybės.

Kaitinant didelė dalis jų žūna, todėl aliejai netenka beveik visų mineralų ir vitaminų, kurie būna tuose produktuose.

Tačiau spaudžiant šaltuoju būdu išgaunamas daug mažesnis aliejaus kiekis, todėl dažnai naudojams karštas spaudimo būdas.

Panašiai vyksta ir valant aliejus: dalis vertingų medžiagų yra prarandama. Valytas aliejus vadinamas rafinuotu.

Šalto spaudimo aliejai kartais valomi, o kartais paliekami natūralūs. Valymo būdai yra keli: kartais valoma įvairiomis cheminėmis medžiagomis, o kartais aliejus tik praleidžiamas pro anglies ar kitokios medžaigos filtrą. Tokiu būdu pašalinamas kvapas ir kietosios dalelės.

Kartu su kvapais pašalinamas ir dalis bioaktyvių, gydomųjų savybių. Todėl daugeliu atveju geriausiai rinktis nerafinuotą aliejų ar sviestą.

Išimtis yra "Emu aliejus" (stručio taukai) turi būti pilnai rafinuoti.

Rinkoje šiuo metu plati pasiūla įvairių aliejų. Kainos svyruoja nuo kelių iki keliasdšimties litų. Nerafinuoti, natūralūs aliejai yra gana brangūs.

Todėl labai svarbu rinktis kokybiškus A rūšies aliejus ir sviestus. "Cleopatra Bella" darbuotojai kruopščiai atrenka aliejų tiekėjus. Visada atrenkame tai kas pasaulyje yra geriausio ir išgauta tradiciniais šimtmečių patvirtintais būdais.

Mes siūlome jau legenda tapusį A rūšies nerafinuotą taukmedžio sviestą. Nerafinuotas reiškia išgautas tradiciniu būdu, nenaudojant tirpiklių, be cheminių konservantų. Išgaunamas tokiu pat būdu kaip prieš tūkstantį metų.

Nerafinuotą taukmedžio sviestą galima atskirti iš kvapo ir spalvos.

Natūralus nerafinuotas taukmedžių sviestas yra gelsvos, dramblio kaulo, gelsvai rusvas arba šviesiai rusvos spalvos, bet niekada nebūna sniego baltumo. Daugelis žmonių jį apibūdina kaip švelnaus riešutų kvapo.

Nerafinuotas ekologiškas kokosų sviestas iš Filipinų, Gold Label (Auksinė etiketė). Tai reiškia aukščiausios rūšies, išgautas senoviniu, šimtmečiais filipiniečių naudojamu tradiciniu metodu, kuris vadinamas fermentacija. Fermentacija yra natūralus kokoso aliejaus atskyrimas naudojant sunkio jėgą. Nenaudojamos jokios mašinos, viskas daroma rankomis ir tik iš ekologiškų kokosų. Todėl išsaugomas maksimalus kiekis vertingųjų aliejaus savybių. Šis aliejus išlaiko nuostabų, unikalų kokosų kvapą, tekstūrą ir spalvą.

Emu aliejus yra pilnai valytas (rafinuotas) daug amžių Australų aborigenų naudojamais tradiciniais metodais, nenaudojant cheminių medžiagų, išsaugotos visos vertingosios savybės.

Valymo metu iš šio produkto pašalinamos tik bakterijos ir kietosios dalelės. Emu aliejus yra bekvapis, kremo konsistencijos.