Tiesa apie muilą

Tikra tiesa apie muilą

Žvalgydamiesi muilo ar kosmetikos priemonių skyreliuose mėgaujamės gaivininačiais, švara dvelkiančiais kvapais. Akį taukia spalvingi įpakavimai. Tačiau nepamirškite visada pažiūrėti į tikrąjį muilo veidą - etiketę.

Gamintojai gamindami muilą dažnai išskiria, pašalina gerąsias medžiagas, kurios yra brangios. Komerciniai muilo gamintojai muilo gaminimo procese atskiria gliceriną. Gliceriną parduoda atskirai. Jis yra gana brangus ir paklausus kremų, losjonų gamyboje.

Jų vietoje pridedama sintetinių medžiagų, kurios sukelia putojimą, bet yra kenksmingos. Tokiu būdu pagaminamos pigios, gausiai putojančios, skalsios priemonės, kurios kenkia ne tik jūsų sveikatai, bet ir visai planetai.

Naudojant tokį "muilą" jūsų oda džiūsta, atsiranda gausybė odos probelmų ir alergijų, kurių pasekoje turite naudoti begalę kūno kremų, losjonų ir kitų drėkiklių. Tokios priemonės negali būti vadinamos muilu.

Kodėl jos tokios blogos?

Daugelio komercinių muilų sudėtyje gausu putojimą sukeliančių chemikalų, dirbtinių dažų, kurių pavadinimus sunku ištarti.

Labai dažnai reklamuojamas antiseptinis (bakterijas naikinantis) muilas. Jis dažnai pateikiamas vos ne kaip gydomoji priemonė. Potencialiems pirkėjams peršama mintis apie apsaugines tokio muilo savybes. Jis lyg tai apsaugo odą nuo bakterijų.

Tačiau tai melaginga reklama. Šis muilas kenksmingas žmogui jį naudojant vyksta atvirkščias efektas.

Jame esančios antibakterinės medžiagos sunaikina ir ant odos esančius naudingus mikroorganizmus, kurie neleidžia daugintis ligas sukeliančioms bakterijoms.

Oda faktiškai lieka be apsaugos nuo infekcijų ir bakterijų.

Žmogaus oda – tai organas, kurio pagrindinė funkcija apsaugoti. Tačiau visas sudėtingas jos apsauginis mechanizmas sutrinka panaudojus antiseptinį muilą. Žmogus tampa labiau pažeidžiamas, neatsparus užkrečiams ligoms, kurios kartais sukelia pavojų net gyvybei.

Kalifornijos Devise universiteto mokslininkai, pirmą kartą pasaulyje, atliko išsamų antibakterinio muilo poveikio sveikatai tyrimą. Paaiškėjo, kad kai kurios medžiagos, įeinančios į muilo sudėtį, gali pridaryti žmogaus organizmui daug žalos.

Triklosanas yra sintetinis antimikrobinis agentas. Dėl savo plataus spektro antibakterinio poveikio jis tapo populiarus ir vartojamas asmens priežiūros produktų, kosmetikos, antimikrobinių kremų, losjonų, muilų gamyboje.

Prisilietus prie šio chemikalo nors 20 sekundžių, o prausiamės ilgiau, jo poveikis išlieka 12 valandų. Tai reiškia, kad prausdamiesi tokiais "muilais" gauname pastovią dozę.

Daugiausia problemų gali sukelti medžiaga triklokarbanas. Ir tik dabar mokslininkai įrodė, kad tokie priedai muiluose, šampūnuose ir želė, juos vartojant, sutrikdo žmogaus organizmo hormoninį aktyvumą.

Paaiškėjo, kad žmogaus ląstelėse triklokarbanas sustiprina genų ekspresiją, kuri paprastai yra reguliuojama testosterono, padidindamas priešinę liauką (prostatą) iki milžiniškų dydžių. Prostata – priklausomas nuo testosterono organas.

Ne mažiau pavojingos medžiagos šampūnuose ir muiluose yra Sodium Lauryl Sulfite (SLS) ir Sodium Laureth Sulfate (SLSE). Tai pigi plovimo priemonė, naudojama variklių, garažų grindų ir t.t. plovimui. Ko gero tai viena iš pavojingiausių priedų, dedamų į šampūnus, muilus ir kosmetikos priemones.

SLS stipriai koroziją sukelianti priemonė, kuri šalina riebalinį sluoksnį nuo paviršių, kaip ir nuo odos , jei juo naudojamasi.

Naudojant šampūnus ir muilus su šiomis medžiagomis, gali sutrikti regėjimas, gali imti slinkti plaukai, gali būti širdies darbo sutrikimai, inkstų veiklos sutrikimai. Jis ypač pavojingas vaikams.

Oda iš aplinkos absorbuoja įvairias medžiagas, taip pat gydomąsias bei toksines. Todėl, tepant odą įvairiais tepalais ir kremais, to nereikėtų pamiršti. Visų pirma reikėtų žinoti, kokias priemones reikia rinktis ir kaip jas tinkamai naudoti.

Oda yra pats didžiausias žmogaus organas. Ji yra pralaidi ir porėta. Todėl labai svarbu naudoti sveiką ir saugią kosmetiką. Tai tas pats kaip maistas. Nes visos naudingos ir žalingos medžiagos patenka per odą į jūsų organizmą.

Kosmetikos priemonių sudedamųjų dalių saugumas nėra taip griežtai prižiūrimas kaip maisto produktų.

Ilgalaikis kenksmingų priemonių naudojimas ne tik dirgina odą, bet ir teršia visą organizmą. Kaupiasi toksinai, jų pasekoje kaupiasi riebalai. Toksinai sukelia įvairias ligas.

Šie chemikalai ir toksinai papuola i mūsų eko-sistemą. Jie patenka į vandens telkinius, užteršia vandenį. Šie chemikalai kenkia tiek gyvūnams, tiek žmonės. Sukelia įvairių formų vežį

Kokia alternatyva?

Natūralūs, ekologiški rankų darbo muilai. Tai tikrieji muilai. Pavadinimas rankų darbo arba ekologiškas muilas gali klaidinti. Visada žiūrėkite tikrąją muilo sudėtį, kurią rasite etiketėje.

Sveikame muile turi būti tik natūralūs aliejai ir sviestai, žolelės, augalų sėklos, gali būti praturtinti natūraliais eteriniais aliejais. Rinkitės gerą muilą. Venkite muilų, kuriuose yra dirbtinų kvapų, dažų, kenksmingų chemikalų.

Natūralūs muilai yra gana brangūs lyginant su komerciniais. Bet visada geriau naudoti taupiai.

Šie muilai yra brangesni, bet jie ne tik naudingi, nekenkia žmonėms, bet ir saugo planetą nuo užterštumo. Saugo mūsų vandens telkinius.

Negyvenkime vien šia diena, pagalvokime apie savo, vaikų, anūkų ........ateitį.